Etiket ‘vikings oyuncuları’

Prenses Aslaug

Prenses Aslaug

Prenses Aslaug

Prenses Aslaug, ünlü ejderha katili Sigurd‘un ve kadın savaşcı Brunhilde‘nin zeki ve güzel kızlarıdır. Ragnar‘a birden çok erkek çocuk vereceğine söz vermiştir. Kattegat‘a ulaştığında herkesi şaşkına çeviren bir sürprizi de yanında getirmiştir.

Vikings dizisinde Prenses Aslaug rolünü oynayan Alyssa Sutherland, 23 Eylül 1982’de Avustralya’da doğmuştur. Hem oyunculuk hem de mankenlik yapmaktadır. Daha öncesinde The Devil Wears PradaEntrika, New Amsterdam gibi filmlerde rol almıştır. Kendisi 1.80 boyundadır.

Devamı…

Beğendim(21)Beğenmedim(9)

Floki

Floki (Gustaf Skarsgard)

Floki (Gustaf Skarsgard)

Floki, Vikings dizisinde hafif kaçık tavırlarıyla izleyicilerin sempatisini kazanmış bir tekne ustasıdır. Aynı zamanda kendisi Ragnar Lothbrok‘un en yakın arkadaşıdır. Ragnar‘ın batıya açılma fikrine destek vermekte ve bu uğurda Earl‘in izni olmadan tekne yapımında yardımcı olmaktadır. Floki bu amaçla Vikingler‘in şimdiye kadar yapmış olduğu en uzun tekneyi de inşa etmiş olacaktır.

Vikings dizisinde Floki karakterini Gustaf Skarsgard oynamaktadır. Kendisi 12 Kasım 1980, İsveç doğumludur. Gerçekten Vikinglerin soyundan gelmektedir. Babası ünlü aktör Stellan Skarsgard‘dır ve kardeşlerinden Alexander Skarsgard yine ünlü oyunculardan biri olup True Blood dizisinde Eric Northman‘ı canlandırmaktadır.

Devamı…

Beğendim(13)Beğenmedim(1)

Earl Haraldson

Earl Haraldson (Gabriel Byrne)

Earl Haraldson (Gabriel Byrne)

Earl Haraldson, zamanında kabilenin en güçlü savaşçısı olarak ün salmış ve kabilenin lideri sayılan Earl pozisyonuna geçmiştir. Tüm yargılamalar, yapılacak yağmalar ve verilecek kararlar onun emrinden çıkmaktadır. Fakat Ragnar‘ın batıya yapmak istediği seferi mantıklı bulmamakta, gemilerini bu seferde riske atmak istememektedir. Fakat Ragnar‘ın bu kararında ısrarcı olması sonrasında aralarında bir kutuplaşma başlamaktadır.

Earl Haraldson ve karısı Siggy‘nin yetişkin çağda bir kızları bulunmaktadır. Bunun yanında 2 oğlunu geçmişteki bir savaşta kaybetmiştir.

Vikings dizisinde Earl Haraldson rolünü Gabriel Byrne oynamaktadır. Byrne, 12 Mayıs 1950, İrlanda doğumludur. Toplam 4 kez Golden Globe ödülü almış ve 14 kere de ödüle aday gösterilmiştir. Bugüne kadar pek çok dizi ve film de rol almıştır. Bunlardan en ünlüleri The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler), Enemy of the State (Devlet Düşmanı), The Man in the Iron Mask (Demir Maskeli Adam), In the Name of the Father (Babam İçin) sayılabilir. Ayrıca Vikings oyuncu kadrosu için seçilen ilk karakter kendisidir.

Devamı…

Beğendim(10)Beğenmedim(5)

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel)

Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel)

Ragnar Lothbrok, kaderinin onu muazzam bir güce ulaştıracağını düşünen genç bir Viking savaşçısı ve çiftçisidir. Yerel kabilesinin reisi olan Earl Haraldson‘ın kısıtlamalarına rağmen, Batı’nın zenginliğine ulaşmak hayaliyle okyanusa yelken açmaya çalışır. Ragnar, kendi vatanının yalanlarından uzaklaşmak ve gerçek bilgiyi bulmak için kendini savaş tanrısı Odin‘in gözlerine emanet eder. Karısı Lagertha ile birlikte yaşamaktadır. Biri erkek, biri kız iki evladı vardır.

Vikings dizisinde Ragnar rolünü Travis Fimmel oynamaktadır. Travis, 14 Temmuz 1979, Avustralya doğumludur. Daha öncesinde The Experiment (Deney), Surfer Dude (Hızlı Sörfçü), The Baytown Outlaws (Baytown Haydutları) gibi filmlerde rol almıştır.

Devamı…

Beğendim(15)Beğenmedim(2)